Domu Ludowy w Kocudzy

Kocudza jest największym sołectwem w gminie Dzwola, położonej w woj. lubelskim. Najbardziej okazałymi i najładniejszymi budowlami we wsi jest Kościół, Szkoła wraz z pełnowymiarową salą gimnastyczną oraz Dom Ludowy-remiza OSP.

OSP Kocudza Druga należy do najmłodszych w kraju, powstała w 2003 roku. Mimo tak krótkiego stażu odgrywa ważna rolę w życiu wsi. Prace nad budową Domu Ludowego prowadzono systemem gospodarczym. Wszystkie roboty - stawianie murów, tynkowanie, kładzienie glazury i terakoty, podłóg, wykonanie instalacji elektrycznej, hydraulicznej i centralnego ogrzewania wykonali mieszkańcy. Było to możliwe, gdyż w Kocudzy jest wielu fachowców budowlanych, mających uprawnienia i prowadzących własne zakłady.

Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się duża sala taneczna, zaplecze kuchenne z krajalnia, kuchnią, chłodnią, magazynem, zmywalnią, toalety a także pokoje OSP, kotłownia, garaże i pomieszczenie sklepowe. Na górze znajdują się pokoje (z łazienkami ), w których mogą przenocować goście weselni.

W Domu Ludowym odbywają się wesela, komunie a także inne uroczystości rodzinne. Często odbywają się tam również próby Orkiestry Dętej i spotkania choinkowe, zebrania wiejskie, szkolenia z Unii Europejskiej. Co roku organizowany jest Bal Sylwestrowy oraz Lipcowy Festyn Ludowy - Dni Kocudzy, który przyciąga chętnych do zabawy z całego kraju a nawet z zagranicy.

OSP Kocudza druga planuje prowadzenie agroturystyki. Przewidziane SA też pomieszczenia do pracy z młodzieżą oraz wykonanie pełnowymiarowego boiska piłkarskiego.

Dom Ludowy jest chlubą wszystkich mieszkańców, którzy są mile nastawieni do przyjeżdżających gości.

  •  
  • Polecane wydarzenia
    Wyślij znajomemu pocztówkę z widokiem naszej Gminy

    Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

    © Copyright 2010 by E-Studio Software Sp. J.